Saite

AFHL

Uzņēmēji

Pagastā ar kokapstrādi nodarbojas vairāki uzņēmumi: lielākais uzņēmums - SIA "NORTE".

NorteUzņēmums „Norte” ir dibināts 1992.gadā. Jau pašā darbības sākotnē komercsabiedrība nodarbojās ar kokapstrādi- masīvkoka (priedes un egles) zāģmateriālu pirmapstrādi . Pašreizējā brīdī SIA „Norte” veic masīvkoka apstrādi – priedes un egles zāģmateriālu kaltēšanu, zāģēšanu, ēvelēšanu , frēzēšanu un iepakošanu. Papildus minētajām darbībām tiek veikta masīvkoka gareniskā un plātnes līmēšana. SIA „Norte” ražoto produkciju var iedalīt divās produktu grupās – būvniecībā izmantojamie materiāli un mēbeļu detaļas un sagataves. Salīdzinājumā ar uzņēmuma sākotnējiem ražošanas apjomiem, kad uzņēmuma apgrozījums bija aptuveni 20000 latu, pašlaik uzņēmuma apgrozījums veido aptuveni 250000 latu (ar vidējo pieaugumu 20.1% gadā). Uzņēmumā pašlaik tiek nodarbināti 40 darbinieki (19 sievietes un 21 vīrietis).

SIA "Medene", zemnieku saimniecība "Silieši", Māris Laizāns. Produkcijas veidi: zāģmateriāli, eiropaletes, konteineri dārzeņu uzglabāšanai. Produkcija tiek ražota pagasta un rajona vajadzībām, kā arī eksportam.

Ar zemkopību un lopkopību nodarbojas zemnieku saimniecības; "Muižnieki" (242 ha; piena lopkopība), "Auziņas" (175 ha; graudkopība) "Ievlīči" (124 ha; mežsaimniecība), "Vārpurves" (124 ha; piena lopkopība)" Krastmaļi" (88 ha; graudkopība), "Grantskalni" (58 ha; graudkopība, piena lopkopība, turētas 11 govis, gaļas jaunlopi), "Vērsalas" (60 ha; piena un gaļas lopkopība), "Lejnieki" (96 ha; lopkopība), zemnieki savās saimniecībās cenšas izmantot jaunākās zinātniskās atziņas un selekcionāru padomus.

Zemnieku saimniecības nodarbojas arī ar netradicionālām nozarēm. "Līdumnieku" un "Ataugu" zemnieku saimniecības audzē ogulājus. Zemnieku saimniecība "Lejnieki" nodarbojas ar biškopību, z/s "Auziņas" darbojas graudu kalte, kur tiek sniegti pakalpojumi iedzīvotājiem graudu kaltēšanā un lopbarības sagatavošanā.

Praulienas pagasts ir bagāts ar dabas un kultūrvēsturiskiem objektiem, kas padara tūrismu par perspektīvu nozari.

Pašreiz ar tūrismu nodarbojas trīs viesu mājas:

  • "Apiņu kalte" - viesnīca, semināru - banketu zāle, pirts, baseins.
  • "Madaras" - laivas un ūdens velosipēdi.
    • pakalpojumi: naktsmītne (vietu skaits 6), virtuve, atpūtas telpa, kamīns, TV.
  • "Palejās" ir izveidota šautuve, kur var rīkot šaušanas sacensības šādās disciplīnās:
    - skrejošā mežacūka, amerikāņu traps, sportings.
_
Šodien vārdadienu svin

Liza, Līze, Elizabete, Betija

Praulienas pagasta galerija
Margrietiņas Bērnudārza galerija
Bērnudārzs Pamatskolas galerija
Pamatskola Karte
Karte
 
Madona Madonas rajons